Jak vytvořit leták zdarma

Vytvoření elektronického letáku není nikterak složité. Pro znalé práce na počítači nemusí být tvorba ničím, co by nezvládli. Leták může mít mnoho podob.

Varianta 1

Nejjednodušší podoba letáku může být pouhý textový dokument s obrázky vytvořený textovým editorem Word nebo editorem, který je zdarmaOpen Office Writer. Pokud dokument vyexportujete do PDF, dostáváte zajímavou formu propagace. Zbývá jen umístit leták na internet.

Varianta 2

Pokud pomýšlíte o vytvoření profesionálněji vypadajícím letáku, bude třeba zapojit více softwaru. Grafickou přípravu obrázků a fotografií můžete provést v Open Source editoru GIMP, který je zcela zdarma a funguje na operačních systémech Windows a Linux. Vektorové obrázky si připravíte ve volně dostupném editoru Inkscape, který nabízí nepřeberné množství filtrů a zvláštních efektů.

Inkcape jako vektorový editor umožňuje importovat bitmapové obrázky a tak vytvořit přímo sazbu letáku. Pokud zvolíte sazbu přímo v Inkscapu, zbývá již jen export do PDF a pak vyvěšení na internet.

Varianta 3

V dílčích editorech si připravíte texty (Open Office Writer), fotografie oříznete a barevně doladíte v GIMPu, speciální vektorové tvary vytvoříte v Inkscapu. Posledním krokem je vysázení celého letáku. Zdarma můžete vysázet leták v Open Source programu Scribus, do kterého naimportujete dílčí části. Návody jak vysázet leták, brožuru nebo klasický dokument naleznete na oficiálních stránkách Scribusu. Výhodou letáku vysázeného v sázecím editoru je následná možnost kvalitního tisku a tedy i distribuce klasickou cestou v podobě roznosu do schránek.Umístění na web

Pokud Vám stačí mít pouze online leták zdarma, není nic jednoduššího než vytvořené PDF umístit na Váš webhosting. Na Vaše stránky vložíte odkaz na dokument. Při kliknutí na odkaz se bude návštěvníkovi zobrazovat dialog se stažením na disk. Pokud potřebujete on-line listování, pokračujte zde.

Mohly by Vás zajímat následující články

Jak upravit fotky zdarma

Sdílejte článek s přáteli.
Příspěvek z rubriky Tvorba letáků a označen . Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře a trackbacky jsou nyní uzavřeny.